Грађанско мај

СЕДМИ РАЗРЕД

Наставник: Ивана Миросављевић  –   E-mail:  drazevaclikovno@gmail.com

7. час:

Настављамо да се бавимо Ученичким парламентом.

Данас ћете путем интернет странице Педагошког друштва Србије да обновите појмове који се користе у раду ученичког парламента, али и уопште у демократском окружењу као и у настави грађанског васпитања.

Ученичку парламент – Речник појмова

Своја запажања и коментаре запишите у свеску и по жељи проследити E-mail-ом, као и сва додатна питања или нејасноће.

8. час:

Погледајте филм са YouTube канала “Активизам” који је реализовала организација Грађанска иницијатива, а који говори о значају активизма, посебно код младих у друштву и на какве све проблеме наилазе активисти али и како би требало да их посматрају и превазилазе.

АКТИВИЗАМ

Када погледате филм размислите да ли је и зашто важан активизам младих, шта се тиме постиже, шта тиме млади добијају и како их мотивисати да се активирају. Такође размислите колико је младих у вашем  окружењу активно у решавању проблема ваше заједнице. Своја запажања забележите у свеску, фотографишите и пошаљите на E-mail: drazevaclikovno@gmail.com са потписом (име, презиме и одељење).

9. час:

Погледајте филм са YouTube канала “Омладински активизам” који је реализовала организација OCD Clipping у оквиру пројекта “Политике које раде”, а који има за циљ да мотивише и подстакне младе да се активирају и покрену у својим локалним заједницама.

Омладински активизам

Када погледате филм размислите да ли у свом окружењу препознајете омладински активизам и ако га опажате у чему се он огледа. Своја запажања забележите у свеску, фотографишите и пошаљите на E-mail: drazevaclikovno@gmail.com са потписом (име, презиме и одељење).

10. час – надокнада (радна субота):

У оквиру програма Одрживог развоја погледајте троминутни цртани филм са YouTube канала “Иронија о људском утицају на планету” аутора Стива Катса (а по препоруци центра Грађанске иницијативе), који на снажан начин говори како човек, његов немар и себичност утичу на природу.

Иронија о нашем утицају на планету

Након филма размислите да ли вам се филм допада, да ли говори о реалнм проблемима, колико ће нас по вашем мишљењу такво понашање коштати и где ће нас одвести као и има ли решења за то. Своја запажања забележите у свеску, фотографишите и пошаљите на E-mail: drazevaclikovno@gmail.com са потписом (име, презиме и одељење).

11. час:

Погледајте филм са YouTube канала “Посматрачи” који су у сарадњи реализовали Министарство просвете, Министарство унутрашнјих послова и Центар за заштиту жртава трговине људима, а који има за циљ да скрене пажњу младима одакле им све прети опасност и како могу да се заштите.

Посматрачи

Када погледате филм размислите, и своја запажања забележите у свеску, фотографишите и пошаљите на E-mail: drazevaclikovno@gmail.com са потписом (име, презиме и одељење).