Спортске активности

24. фебруара 2024. године одржан је традиционални X СРЕТЕЊСКИ ТУРНИР ОК “Дражевац”. Угостили смо одбојкаше из Јакова, Пожаревца, Обреновца, са Умке, Чукарице, Сурчина, Бољеваца. Више од 200 одбојкаша и одбојкашица је учествовало на турниру!

Дана 25.10.2023. године ученици четвртог разреда наше школе су били учесници четвртог међуопштинског такмичења „Полигон спретности 4“ у Основној школи „Павле Поповић“ у Вранићу. У спортској атмосфери, дружењу, бодрењу и навијању наши четвртаци су освојили високу позицију. Сви ученици су добили дипломе, медаље и захвалнице за учешће. Хвала нашим домаћинима ОШ “Павле Поповић” из Вранића на одлично организованом полигону спретности. Од укупно 20 школа учесника, наши четвртаци су заузели 5. место. Дивно дружење ученика уз игру и забаву. БРАВО ЗА НАШЕ ЧЕТВРТАКЕ!

У суботу, 7. октобра 2023. године ученици старијих разреда учествовали су у Бициклијади у пратњи наставника Технике и технологије, наставника географије и учитеља. Ученици су прво имали прилику да се упознају кроз квиз са правилима саобраћаја, затим да вожњом бициклима оду до Колубаре, а у повратку да прођу сви полигон у дворишту школе. Леп сунчан дан, за мало вежбања, за бављење спортом уз дружење и осмех.

04.10.2023. године одржан је спортски дан ученика ИО Јасенак, Конатице, Баљевац и Пољане.

22.09.2023. године наше ученице освојиле су 2. место у финалу општинског такмичења у одбојци! Браво девојке, од 8 основних школа у Обреновцу, сребро иде у Дражевац! Свака част на мотивацији, тимском раду и великом труду!

14. јуна 2023. године одржан је традиционални турнир између наших матураната и наставника. Осмакиње су одмериле снаге са наставницама у одбојци, а осмаци са наставницима у кошарци. Уз лепо дружење борба је протекла у фер и коректној атмосфери.

На Регионалном школском првенству у џудоу, одржаном 04.04.2023. године, ученици наше школе Емилија и Борис Чолаковић освојили су прво место и тиме се пласирали на државно првенство које ће се одиграти у Београду за 14 дана! Браво за наше ученике и за ОШ ” Дражевац” која је њиховим пласманом сада на 4. месту од 50 школа! Браво децо!

23.12.2022. године наше ученице седмог и осмог разреда савладале су екипе из ОШ “Грабовац” и ОШ “Посавски партизани” и ушле у финале у малом фудбалу! Браво за ОШ “Дражевац”!

Такмичење “Брзином до звезда” наставља се и ове године. Ово је девети циклус пројекта који реализује Српски атлетски савез у сарадњи са више од 60 градова и општина. Ученици трећих и четвртих разреда наше школе узели су учешће у пројекту који поспешује њихово физичко и ментално здравље и развија спортски дух.

Браво за ученике 7. и 8. разреда! У четвртак 27.10.2022. године пласирали су се у финале такмичења из одбојке! Браво за мотивисаност!

У суботу, 8. октобра 2022. године ученици старијих разреда су на бициклијади возили од школе у Дражевцу до издвојеног одељења у Јасенку. Ти смо се сусрели са ученицима из основне школе из Барича, где смо уз лепо дружење учили од Црвеног крста о томе како треба бити безбедан у саобраћају. Затим смо наше другаре из Барича повели назад у Дражевац на лепо спортско дружење како и доликује домаћинима! На крају дана уморни, али задовољни овако лепим догађајем. Захваљемо се ПС Обреновац и Црвеном крсту што су нам пружали подршку и били уз нас током целог пута као и нашим колегама из ОШ “14. Октобар” из Барича.

Дана 30.09.2022. године ученици 4. разреда учествовали су на, сад већ традиционалном, Полигону спретности у ОШ “Павле Поповић” у Вранићу. Захваљујемо се организаторима на срдачном дочеку, фер борби и феноменалној атмосфери и забави.

Дана 23.09.2022. године, ученице 7. и 8. разреда освојиле су друго место на општинском такмичењу у кошарци! Браво девојке! Поносни смо на ваш успех! Браво и за наставника Сашу Карића који вас бодри и мотивише!