КОНАТИЦЕ

Школа у Конатицама израсла је из црквених оквира око 1830. године, када је поред  старе цркве подигнута подужа брвнара за смештај црквених ствари. Ту се учило најосновнијој писмености неколико младића  који су се спремали за црквене појце и „туторе“, а касније и деца жељна знања. Стара школска зграда подигнута  је 1869. године, а решењем завода за заштиту споменика културе града Београда бр. 553/3 од 19.6.1969. године постаје Споменик културе. Од 1892. године па све до тридесетих година двадесетог века, школу у Конатицама похађају  и ученици из Баљевца, Пољана и Врбовна. Првог јануара 1958. године школа у Конатицама припојена је основној матичној школи у Дражевцу као физички одвојено одељење. Садашња школска зграда изграђена је почетком седамдесетих година прошлог века и дуго је важила за најуређеније издвојено одељење.

Школа у Конатицама