Свети Сава – школска слава 2020.

Како у матичној школи у Дражевцу, тако и у свим подручним одељењима у Конатицама, Јасенку, Баљевцу и Пољанама, у понедељак 27.1.2020. године обележена је школска слава Свети Сава. Након ломљења колача и паљења свеће, у присуству свештеника, ученици су извели пригодан програм. На тај начин су ђаци својим представама и рецитацијама и неизоставном Химном, одали почаст српском светитељу и учитељу Сави Немањићу који је пре осам векова (1219. године) издејствовао аутокефалност Српске православне цркве.

Подсетимо се, Савиндан се обележава од 1840. године у свим школама у Србији као слава.

Овај свечани скуп су увеличали својим присуством, поред родитеља и родбине ученика и представници градске општине Обреновац. Захваљујући њима, али и залагању директорке школе Гордане Вујачић, свим ученицима уручени су пакетићи.