Обавештење о упису ученика у први разред школске 2024/2025. године

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ. Потребно је да:

– Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eiD.gov.rs

Упутство:

1. У претраживачу укуцајте адресу eid.gov.rs отвориће се портал за електронску идентификацију.

2. На форми коју видите изаберите опцију „Региструјте се корисничким именом и лозинком“.

3. На форми која се отвори попуните сва поља и потребно је да приложите очитан, скениран или фотографисан лични документ (лична карта или пасош).

4. На адресу електронске поште коју сте навели добићете поруку и линк путем кога је потребно да потврдите регистрацију.

5. Кориснички налог постаје активан после провере ваших података (најкасније у року од 24 часа):

– Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Oбразовање → еЗаказивање термина у ОШ)

Упутство:

1. У прeтраживачу укуцајте адресу euprava.gоv.rs

2. Када отворите портал еУправа, у менију изаберите опцију Грађани (у горњем десном углу),

3. Затим Образовање – еЗаказивање термина у ОШ,

4. Изаберите школу, и видећете листу слободних термина за упис и тестирање,

5. Изаберите термин и попуните тражене податке.

Ова услуга је доступна од среде, 20.03.2024. године.

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

– Извод из матичне књиге рођених

– Уверење о пребивалишту

– Уверење о похађању припремног предшколског програма

– Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

*Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара ˗ лекарско уверење од приватног лекара морате приложити.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 20. марта 2024. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Уколико не желите да користите ову опцију, од понедељка, 1. априла можете позвати школу на 011 8780-114 и овлашћено лице у школи ће уместо вас заказати термин за упис и тестирање. За ту прилику потребно је да имате спремне следеће податке: ЈМБГ и име и презиме детета и родитеља, адресу електронске поште родитеља и контакт телефон.

Comments are closed.