Грађанско март

V РАЗРЕД:

Живановић Драган email: draganziks75@gmail.com

1. Час:

Општа правила бонтона важе подједнако и за даме и за мушкарце. Уколико Вам је стало до мишљења других људи битно је да знате правила понашања како би оставили утисак фине, културне и префињене особе. Нека од њих су:

• Не претварајте се – кажите оно сто мислите, али пробраним речима и не вређајући туђе ставове
  • Реците „Хвала“ и за најмање услуге јер ће вас људи више ценити и радо ће вам помагати
  • Извините се када погрешите
  • Дајте комплименте

2.Час:

Када говоримо о бонтону морате схватити да свако правило у бонтону је подједнако битно, на претходном часу смо навели нека правила, задатак овог часа јесте да поновите правила са претходног часа и да уведемо нека нова правила, а то су:

• Немојте се хвалити – пустите друге да увиде ваше квалитете и успехе
  • Говорите љубазно са људима
  • Не оговарајте. Слушајте друге док говоре без прекида и упадица
  • Обећајте само оно што можете да испуните и одржите обећање.

VI РАЗРЕД:

Живановић Драган email: draganziks75@gmail.com

1. Час:

• Извините се када погрешите
  • Дајте комплименте

2.Час:

• Немојте се хвалити – пустите друге да увиде ваше квалитете и успехе
  • Говорите љубазно са људима
  • Не оговарајте. Слушајте друге док говоре без прекида и упадица
  • Обећајте само оно што можете да испуните и одржите обећање.

VII РАЗРЕД:

Наставник: Ивана Миросављевић  –   E-mail:  drazevaclikovno@gmail.com

1. час:

Погледати филм “Моје право 01- Права грађана” са YouTube канала о основним људским правима.

Моје право 01 – Права грађана

Своја запажања и коментаре запишите у свеску и по жељи проследити E-mail-ом, као и сва додатна питања или нејасноће.

2. час:

Погледати филм “Погледај ме очима детета – Стефан Вугринец” са YouTube канала о правима деце са посебним потребама.

Погледај ме очима детета – Стефан Вугринец

Пронаћи име песника и име песме коју дечак из филма, Стефан Вугринец, говори на почетку и на крају филма. Домаћи проследите наставници E-mail-ом.

Остала запажања и коментаре запишите у свеску и по жељи проследити E-mail-ом, као и сва додатна питања или нејасноће.