Географија април

ПЕТИ РАЗРЕД

4. Час атмосвера кликни на линк да би преузео материјал линк и презентацију.

5 минута географија Атмосфера

5. Час: Материјал за пети час можете преузети кликом на овај линк као и презентацију са овог часа кликом на овај линк.
6. Час: материјал за шести час можете преузети кликом на линк као и презентацију кликом на овај линк.
7. Час: материјал за седми час можете преузети кликом на линк.
Додатни материјал везан за озонски омотач можете погледати кликом на следећи линк.
8. Час: Материјал за осми час чија је тема “светско море и његова својства” можете преузети кликом на линк.
Презентацију која је део овог часа а односи се на хидрографске вредности можете преузети кликом на следећи линк.

ШЕСТИ РАЗРЕД

3. Час: Материјал за четврти час можете добити кликом на линк.

5 минута географија Европа
4. Час: Материјал за четврти час можете преузети кликом на овај линк као и презентацију са овог часа кликом на овај линк и друга презентација на линк.
5. Час: Материјал за пети час можете преузети кликом на линк.
Драги ученици,
Погледајте видео и упознајте се са садржајем.

5 najduzih reka u Evropi

6. Час: Материјал за шести час можете преузети кликом на овај линк.
Додатни материјал можете прегледати кликом на следећи линк.
7. Час: Материјал “Природна богатства и привреда Европе” који представља наставни садржај овог часа можете преузети кликом на следећи линк.
Задатак за ученике јесте и да кликну на следећи линк како би погледали садржај који је наставник спремио за вас.

СЕДМИ РАЗРЕД

4. Час: Материјал за четврти час можете добити кликом на линк.

Гранд Кањон реке Колорадо и најлепша места на свету
6. Час: Материјал за шести час можете преузети кликом на линк.
Драги ученици,
Погледајте видео и упознајте се са садржајем.
10 najvećih gradova u  Americi
7. Час: Материјал за седми час можете преузети кликом на линк.
Додатни материјал везан за Америку можете погледати кликом на следећи линк.
8. Час: Материјал за осми час на тему “Средња Америка” ученици могу преузети кликом на следећи линк.
Презентацију која је саставни део овог часа на тему “Средња Америка” можете преузети кликом на линк.

ОСМИ РАЗРЕД

3. Час: Материјал за четврти час можете добити кликом на линк

Хидроцентрала Ђердап 1 и 2
4. Час: Материјал за пети час можете преузети кликом на овај линк као и додатни материјал са овог линка.
5. Час: материјал за шести час можете преузети кликом на овај линк као и презентацију на задату тему кликом на следећи линк.
6. Час: материјал за шести час можете преузети кликом на линк као и презентацију на тему климатске и бигеографске вредностихидографске туристичке вредности, геоморфолошке вредности.
7. Час: Материјал за седми час учења на даљину предмета географија можете преузети кликом на линк, наставна тема је “Пејзажне и манифестационе туристичке вредности”.
Презентацију на тему “Уметничке и етносоцијалне вредности”, можете преузети кликом на линк, као и презентацију на тему “Пејзажне и манифестационе вредности”, можете преузети кликом на следећи линк.