Вежба евакуације школе у Дражевцу

Дана 13.10.2023. године, у матичној школи у Дражевцу, одржана је вежба евакуације школе уз помоћ и подршку волонтера Црвеног крста. Након одржане обуке за све запослене о евакуацији у случају земљотреса и пожара, уз одговорно понашање свих запослених и бригу о ученицима на првом месту, сви смо уз јаке звуке сирене за опасност у складу са правилима и планом евакуације, напустили зграду школе и склонили се на сигурно, зборно место. Веома је важно дс сви запослени буду добро упознати како најбрже и најбезбедније да изведу ученике у случају непосредне опасности из затвореног простора. Како су и сами волонтери рекли, ппхваљени су сви ученици за смиреност и добро изведену вежбу. Хвала Црвеном крсту што брине о нашим ученицима, указује нам на значај заштите у случају опасних и непредвиђених ситуација. Памтимо ваше савете и придржавамо их се.

Comments are closed.