Seminar

ODRŽAN SEMINAR NA TEMU „VASPITNI PROBLEMI UČENIKA I KAKO IH PREVAZIĆI“

U draževačkoj osnovnoj školi XIX i XX aprila održan je seminar na temu „Vaspitni problemi učenika i kako ih prevazići“ kojem su prisustvovali nastavnici, pedagog i direktor škole.
Na dvodnevnom stručnom usavršavanju učesnici su imali priliku slušajući izlaganja organizatora seminara Slobodana Malušića i Milke Boškov, ali i na primerima iz školske prakse da nauče kako da metodički pristupe vaspitnim problemima učenika, kao i da efikasnije uoče i spreče razvoj nepoželjnih oblika ponašanja kod učenika.
Predavači na ovoj obuci su stavili akcenat na saradnju svih činilaca vaspitno-obrazovnog rada, kako u školi, tako i van nje, pa su u okviru toga obrađene teme odrastanja učenika, njihovih međusobnih veza i odnosa sa roditeljima, nastavnicima, pedagozima, direktorom škole, suprotnim polom…
Rešavajući različite probleme iz svoje bogate prakse, ali i iz knjiga gospodina Malušića, učesnici su uspeli iznaći rešenja za takve situacije, pritom se podsećajući prava i obaveza, kako samih nastavnika, direktora i pedagoške službe, tako i učenika i njihovih roditelja.Predavač i idejni tvorac ovog seminara, gospodin Slobodan Malušić je napisao više knjiga koje se bave pedagoškom tematikom poput: „ Roditeljske brige“, „Nastavničke brige“, Đačke brige“.
Neki od gore navedenih naslova se mogu pronaći u školskoj biblioteci koja je u fazi renoviranja i osavremenjivanja.Fotografije možete pogledati ovde.

Igor Damnjanović