Бициклистички сусрет 2018.

Бициклистички сусрети ОШ Дражевац полако али сигурно прелазе у традиционалну манифестацију  која се организује сваке године од стране Управе школе. Као И претходне године циљ манифестације је био да се деца физички активирају,  друже  и проведу један дан на свежем ваздуху  далеко од рачунара, мобилних телефона И осталих рачунарских технологија које све више заокупљују пажњу деце И потискују традиционалне начине рекреације које су некада биле саставни део одрастања сваког детета.И ове године као И претходне, Управа школе ОШ Дражевац је договрила бициклистички сусрет са ОШ 14. Октобар из Барича. План је био да се бициклисти ове две школе састану у школи у Малој Моштаници која припада школи ОШ 14. Октобар.  Сусрет се раелизовао 13.10.2018. а распоред дешавања је био следећи (фотографије можете погледати овде):

• 09:30 презентација “Безбедонст бициклиста у саобраћају – шта треба да знам да бих безбедно учествовао у саобраћају” која је одржана у просторијама школе
  • 10:00 формирање И полазак колоне бициклиста коју су чинили ученици И наставници ОШ Дражевац, уз пратњу саобраћајне полиције И Управе школе
  • 12:00 долазак у школу у Малој Моштаници
  • 12:30 спортски сусрети између ОШ Дражевац И ОШ 14. Октобар
  • 14:00 формирање заједничке колоне бициклиста ОШ Дражевац и ОШ 14. Октобар И полазак на заједничку вожњу
  • 16:00 долазак бициклиста у ОШ Дражевац

Домаћин (школа 14. Октобар)  оводишњег сусрета је угостио учеснике бициклијаде на начин какав доликује правом великом домаћину. Разноразни слатки И слани специјалитети нашли су се на трпези тога дана. Учесницима је добро дошло окрепљење И опоравак пред спортске сусрете И повратак бициклистичкој вожњи која их је чекала. На резултате спортских такмичења се нећемо освртати, јер су они имали за циљ да се најмлађи друже, упознају И пре свега добро забаве.Препуни лепих утисака, учесници овогодишње бициклијаде су се спортски И другарски растали на половини заједничког путовања И наставили своју самосталну вожњу до својих школа. Видео снимак можете поглдати овде.

До наредног дружења, ЖИВИТЕ ЗДРАВО.