Домаћинство

Предметни наставник Мила Дабић емаил: miladabic16@gmail.com

ДОМАЋИНСТВО- АПРИЛ

ПЛАН РАДА ЗА ПЕРИОД  16.04.2020

1час-Припремање хране у сировом стању-да на сајту www.domaćinstvo прочитају о припремању хране у сировом стању.У кућним условима да оперу,ољуште и исецкају кромпир и у загрејаној масноћи пропрже и направе помфрит.Ученици могу по избору кромпир да скувају или испеку у загрејаној рерни.Пријатно!

ПЛАН РАДА ЗА ПЕРИОД  23.04.2020

2час-Припремање  млечних производа(вежба)-ученици требају да у кућним условима направе напитак од млека са чоколадом у праху:у посуду за мућење  се измеша 15г чоколаде у праху са 20г шећера.Постепено се додаје 1/2л врућег млека уз непрестано мућење жицом.Одмах се служи.Пријатно!

ПЛАН РАДА ЗА ПЕРИОД  30.04.2020

3час-Припремање  напитка од кисело-млечних производа(вежба)-ученици требају да у кућним условима направе напитак од јогурта са соком од поморанџе-намирнице:1/2л јогурта,сок од 2 поморанџе, 20г шећера,10-12 комада очишћених ораха.Начин припреме:јогурт,шећер и сок од поморанџе се добро измешају и напитак се сипа у чаше.Одозго се украси орасима исецканим на танке листиће.Пријатно!

ПЛАН РАДА ЗА ПЕРИОД  07.05.2020

4час-Припремање  премаза од млечних производа(вежба)-ученици требају да у кућним условима направе: посластица од масног  крем- сира са воћемо.Потребно је:100г масног, крем-сира,25г шећера у праху,10г чоколаде у праху,10г сувог грожђа,поморанџе или неког другог воћа за украшавање.Начин припреме:у овалној чинији прво се  добро измути сир са шећером и чоколадом.На крају се умеша суво грожђе.Служи се  у стакленој  чинији и украси кришкама поморанџе.Пријатно!

ПЛАН РАДА ЗА ПЕРИОД  14.05.2020

5час –Култура понашања за трпезом и култура исхране.Послуживање и узимање  хране.Стоно   посуђе и прибор.-да ученици на интернету пронађу и прочитају све о култури понашања за трпезом  и култури исхране,послуживање и узимање хране,стоно посуђе и прибор.У својим свескама да залепе занимљиве слике и чланке о култури исхране.

-урађен задатак сликају и пошаљу на имејл.

7час Аранжирање хране,стола и послуживање(вежба)-У кућним условима  ученици да  аранжирају сто и храну.

-урађен задатак да сликају  и пошаљу на имејл.

8час СВЕТСКЕ  КУХИЊЕ-Ученици да одаберу једну светску кухињу и у кућним условима направе један специјалитет.Пријатно.

-задатак сниме,сликају и  пошаљу на имејл.